18. VENA League of Legends Turnuva Kuralları

Ödüller:


1. olan takıma: 750 TL (+ 5 ADET RAZER DEATHADDER GAMING MOUSE )

2. olan takıma: 250 TL

3. olan takıma: 150 TL

4. olan takıma: Bir sonraki turnuvaya ücretsiz giriş hakkı.

5. olan takıma: Bir sonraki turnuvaya ücretsiz giriş hakkı.

Ödüller en geç turnuva bittikten sonraki 7 gün içerisinde oyuncuların hesaplarına yüklenecektir.

 

 

Kısıtlamalar ve şartlar:

1)Turnuvaya her ligden, her seviyeden, her yaştan oyuncu katılabilir.

 

2)Turnuvaya katılacak her takımın yedekler de dahil tüm oyuncularını bize, attığımız form yoluyla ulaştırmalıdır.

 

3)Formda nick'i yer almayan oyuncular turnuvada yer alamazlar.

4)Giriş ücreti kişi başı 12 TL'dir. Yedekler ücret ödemeyecektir.

5)All-chat'ten sadece ve sadece pause atılacağına dair veya oyun başlatılacağına dair p/r ifadeleri kullanılabilir. Bunun haricinde all-chat'ten yazı yazmak yasaktır rahatsız olan takımlar. Rakip takımın da all-chatten yazılan yazıyı fotoğraflayıp adminlere ulaştırması gerekmektedir. Ulaştırmaz ise kâle alınmayacaktır. All-chat'teki yazı sizi tahrik etmiyorsa, rahatsız etmiyorsa free win almak için zorlayıp fotoğrafı bize atmak zorunda değilsiniz. (Son karar admine aittir.)

 

Sistem kuralları:

1)Turnuvada 4-6 grup olacaktır ve her gruptan 2 Takım bir üst tura yükselecektir. Her grupta takımlar birbiriyle 2 maç yapacaktır ve bu 2 maç üste üste oynanacaktır, bu 2 maçtan birinde kırmızı taraf olan takım, diğerinde mavi taraf olmak zorundadır. Her grupta galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan ve  mağlubiyet 0 puandır, grup maçları bitiminde puanların aynı olması durumunda puanı aynı olan takımlar birbirleriyle maç yapacaktır.

 

2)Üst tura gelindiğinde yani çeyrek finalde bir grubun 1.'si diğer grupların 2.'si ile karşılaşacaktır (çarpraz eşleşme).  Çeyrek final ve yarı final maçları 3, final maçları 5 maç üzerinden değerlendirilecektir ve bu karşılaşmalar aynı günde oynanacaktır.

 

3)3.'lük maçı ise finalden önce 3 maçlık seri eşliğinde oynanacaktır.

 

4)Odalar ilk haftalarda adminler tarafından ve ekibimizdekiler tarafından kurulacaktır ve takip edilecektir sonrasında ise takımlar bize söyleyip odayı kendileri kurabilmektedir. Adminlerden habersiz oda kurup maç yapılamaz. Odalar kurulduktan sonra iki takımın tüm oyuncularının odada olması sadece 15 dakika beklenir, takımda yalnızca 1 veya 2 kişi eksikse +5 dakika daha beklenir bu durumu yetkililere bildirmeniz gerekmektedir.

 Toplam 15+5 dakikalık beklemeden sonra takımlardan birinin oyuncuları henüz gelmemişse karşı takım ilk maçtan galip ayrılmış sayılır. Bir sonraki maç için tekrardan bir süre rakip takım beklenir, yine rakip takım gelmemişse, gelmiş olan takım iki maçlık seriden hükmen galip ayrılır ve üç puan almış olur. İki takımın da maça gelmeme durumunda ise iki takım da maçtan herhangi bir puan alamaz.

5)All-chat'ten tahrik edici veya yanlış anlaşılabilecek herhangi bir yazı yazmak yasaktır, all-chatten bu tarz bir yazı yazmak mağlubiyet sebebidir. Rakip takımın da all-chatten yazılan yazıyı fotoğraflayıp adminlere ulaştırması gerekmektedir. Ulaştırmaz ise kâle alınmayacaktır. All-chat'teki yazı sizi tahrik etmiyorsa, rahatsız etmiyorsa free win almak için zorlayıp fotoğrafı bize atmak zorunda değilsiniz. Kararı adminler verecektir.

 

6)Maç esnasında kesilen bir elektrik durumunda adminler duruma göre karar alacaktır. (Üçkağıt yapmaya çalışan takım olursa diskalifiyeye kadar yolu vardır.)

 

7)Maçların tamamı turnuvaya katılan takımların seçtiği saat ve gün aralıklarına göre oynanacaktır. Olası bir plan değişikliğinde belirlenen saate gelemeyecek takımların önceden bize ve karşı takıma durumu bildirmiş olması gerekmektedir, rakip takım ile anlaşılıp uygun bir gün ve saat ayarlanacaktır. Grupların fikstürleri turnuva başlamadan kısa bir süre önce İnternet sitemizden, Whatsapp grubumuzdan ve Instagram hesabımızdan paylaşılacaktır. Whatsapp grubunda sadece takım kaptanları yer alacaktır ve takımlarını kendileri bilgilendirecektir ancak instagram hesabımızı tüm takım takip ederse bir şey kaçırmamış olursunuz. 

 

8)Maçların tamamı özel oda, turnuva Çekilişi modunda oynanacaktır. Oyunu ''/pause'' komutu ile oyunu durdurup , ''/unpause'' komutu ile devam ettirebilirsiniz.
 ''/pause'' komutunu acil durumlar haricinde kullanmayınız. (Cezası mağlubiyettir.) Her takımın toplamda 15 dakika maçı duraklatma hakkı vardır ve rakibin durdurduğu oyunu devam ettirmek mağlubiyet sebebidir. Oyunu duraklatma kuralının suistimal edilmesi durumunda kararı adminler verecektir.

 

9)Her takımın 4 yedek hakkı ve kendisine özgü ismi, ismin kısaltması vardır ve editörlerimiz tarafından her takıma özel logo tasarlanacaktır. Kayıt olurken bize takımlarının kısaltması söylenmelidir. Her takım tüm oyuncularının nick ve liglerini bize kayıt olurken vermelidir.

 

10)Yarı final ve final maçları twitch kanalımızdan canlı yayınlanacaktır.

11)Nick değiştiren oyuncular bize bunu hemen bildirmelidir.

 

12)Şampiyon seçiminden çıkılır ise oyun tekrar kurulup aynı banlar ve aynı pickler yapılır. 3 defa üst üste şampiyon seçiminden çıkan takım mağlup sayılır.

 

13)Acil durumlar haricinde kurallar değişmeyecektir. Acil durumlarda adminler ortak karar alacaktır, itiraz edebilirsiniz ama admine söylenen herhangi bir kötü söz, hakaret, suçlama direk diskalifiye sebebidir.

 

14)Turnuva devam ederken herhangi bir takım çekilme kararı alırsa o zamana kadar yaptığı maç sonuçlarında bir değişiklik yapılmayacaktır ve sonrasında oynayacağı maçlar hükmen mağlubiyet olarak sayılacaktır.

 

15)Maç sonuçlarını maç sonu istatistik ekranında, kazanan takımların kaptanları whatsapp'tan kendi grubunun sorumlusuyla paylaşmak zorundadır.(Fotoğrafları Prntscreen ile çekiniz. Telefondan çekilen maç sonuçları geçersizdir.)

 

16)Turnuva 27 Eylül’de başlayıp yaklaşık 3 Hafta kadar sürecektir.

 

17)Oyun lobisinde, whatsapp grubunda ,whatsapp özel mesajda ,facebook sayfasında veya herhangi bir yerde adminlere, editörlerimize edilen küfürler diskalifiye sebebidir.

 

18)Turnuva adminlerinin istediği zaman davranışlarını uygun görmediği bir takımı turnuvadan ihraç etme hakkı vardır..

 

19)Turnuvaya katılan her takım bu kuralları ve Riot'un Turnuva kurallarını okuyarak ve kabul ederek girmiştir. Her kurala uyulacaktır, tüm adminler adil ve objektif davranacaktır.

About us

Sponsorlarımız

Social

Youtube

Twitter

VENA olarak 6 yıldır League of Legends ağırlıklı olmak üzere Türkiye'nin en geniş çaplı online turnuvalarını organize eden, şimdiyse sadece sanal alanda değil offline orgaizasyonlar da düzenleyen bir kuruluşuz